Lyžování Santa Caterina

Zimní dovolená v Alpách 2015/2016 – Bormio, Livigno a další

Lyžování na světově proslulých sjezdovkách v Itálii

Vyhlášená lyžařská oblast Alta Valtellina je vyhledávaná pro svoji rozmanitost, špičkově upravované sjezdovky a neskonale krásnou přírodu Národního parku Stelvio. Všechny vyznavače zimních sportů nadchnou sjezdovky Světového poháru i MS v alpských disciplínách. Lyžovat tu ale bez problému můžete i s dětmi. Celou oblast lze prozkoumat s výhodným skipasem.

Bormio – lyžování pro náročné

Lyžařské středisko Bormio v minulosti hostilo Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a každoročně se zde pořádá jeden z nejnáročnějších sjezdů mužů v rámci Světového poháru. Středisko vyniká hlavně nadmořskou výškou do 3 012 metrů a úctyhodným převýšením téměř 1 800 metrů. Naleznete zde přes 10 km dokonale upravovaných sjezdovek a každoročně modernizované přepravní zařízení.

Livigno – sněhové království se 65 km širokých sjezdovek

Lyžování v Livignu nadchne celou rodinu. Ať již jste zkušení lyžaři, snowboardisté nebo vyrážíte do Alp s dětmi, nebude se vám odsud chtít odjíždět. Naleznete zde 65 kilometrů širokých sjezdových tratí, moderní lanovky, na Itálii širokou paletu volného terénu, spoustu sněhu a specifické vysokohorské mikroklima s krásným slunečným počasím. Livigno láká také k výhodným nákupům v bezcelní zóně.

Santa Caterina – nejnavštěvovanější místo v srdci národního parku

Santa Caterina je českými lyžaři jednoznačně nejnavštěvovanější středisko celé oblasti Alta Valtellina. V minulosti se zde také konaly závody MS v alpském lyžování. Naleznete zde sice menší, ale o to pohádkovější skiareál. Sníh je tu jemnější a podmínky pro méně zkušené lyžaře lepší než v ostatních střediscích v Alpách. Skipas zde platí pro 21 km skvěle upravovaných sjezdovek.

San Colombano – žádné fronty a téměř liduprázdné sjezdovky

Lyžařský areál San Colombano leží nad městečkem Isolaccia nedaleko známějšího „kolegy“ Bormia a vytváří mu tak docela slušnou konkurenci. Překvapí vás zde hlavně parádní a téměř liduprázdné sjezdovky a obří přepravní kapacita.

 


Zájezdy Alta Valtelina